Rząd oferuje zbyt mało na pokrycie szkód po zamachu w Manchesterze! – Ariana Grande Poland
Rząd oferuje zbyt mało na pokrycie szkód po zamachu w Manchesterze!
Dodano: 26/11/2017  przez: PAT   w kategoriach: INNE,

Rząd oferuje zbyt mało na pokrycie szkód po zamachu w Manchesterze!

Dwa dni temu (24.11), burmistrz miasta Manchester, Andy Burnham, za pomocą swojego Twittera podzielił się listem jaki otrzymał od premier Wielkiej Brytanii, Theresy May. W liście tym, możemy przeczytać o rządowej ofercie na pokrycie szkód, spowodowanych atakiem terrorystycznym, przeprowadzonym 22.05.2017 w Manchesterze, po koncercie Ariany Grande.

 

Co w tym takiego dziwnego? Otóż to, iż w wyżej przedstawionym piśmie to brytyjski rząd jest odpowiedzialny za dostarczenie potrzebnych pieniędzy ofiarom oraz ich rodzinom. Mało tego, kwota jaką w/w rząd oferuje jest nieadekwatna do tej, jaką udało się zebrać. Otóż propozycją jest kwota 12 milionów funtów, a jak wiemy ze wszelakich zbiórek, jak i z “One Love Manchester” udało się zebrać 17 milionów funtów. Tak więc, co brytyjski rząd ma zamiar zrobić z brakującymi 5 milionami?…

 

Przypomnijmy tylko, że w wyniku zamachu po koncercie Grande zginęły 22 osoby, a ponad 500 osób zostało rannych. 

 

AKTUALIZACJA!

(26.11) Magazyn Manchester News MEN opublikował artykuł w którym jest napisane, że brytyjski rząd przekaże PEŁNĄ pulę funduszy czyt. 17 milionów funtów! Dodatkowo, wesprze miasto angażując się w pomoc każdej pokrzywdzonej osobie. 

 

 


PAT

21 postów

KOMENTARZE


 

REKLAMA

 

FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
Online: UŻYTKOWNIK/ÓW
Strona została wyświetlona: 249485 razy