10 sposobów na zdrowe włosy

Uroda

Każdy chce mieć długie i lśniące włosy, ale nikt nie chce wydawać na to dużo pieniędzy. Większość kobiet, które szukają zdrowych i atrakcyjnych włosów, wydaje setki dolarów, aby je uzyskać.

Pielęgnacja włosów nie jest bułką z masłem, jest to bardzo trudne zadanie i trzeba przestrzegać kilku ważnych wskazówek, aby uzyskać zdrowe włosy.

Oto kilka skutecznych wskazówek, jak zachować zdrowe włosy:

Unikaj używania gorących żelazek.

Używanie gorącego żelazka zaszkodzi Twoim włosom i sprawi, że będą suche, puszące się i zniszczone. Zamiast go używać, wystarczy użyć suszarki do włosów.

Chroń włosy przed zanieczyszczeniami

Zanieczyszczenia i kurz sprawią, że Twoje włosy będą suche i uszkodzone. Użyj maski do włosów raz w tygodniu, aby chronić swoje włosy przed zanieczyszczeniami.

Używaj odżywki

Odżywka jest dobrym nawykiem i nie tylko sprawia, że włosy wyglądają bardziej błyszcząco, ale także chroni włosy przed łupieżem i rozdwojonymi końcówkami.

Nie szczotkuj włosów zbyt często

Szczotkowanie włosów zbyt często uszkodzi je i sprawi, że będą się puszyć. Szczotkuj je tylko raz w tygodniu i pozostaw na 2 do 3 dni.

Chroń włosy przed szkodliwym działaniem słońca

Nie wystawiaj włosów na działanie promieni słonecznych ani nie używaj żadnych produktów do włosów, które sprawią, że Twoje włosy będą wystawione na działanie słońca.

Używaj maski do włosów

Maska do włosów pomoże Ci uzyskać zdrowe i lśniące włosy. Możesz nawet zmieszać kilka składników i zrobić własną maskę do włosów w domu.

Obcinaj zniszczone włosy

Jeśli Twoje włosy nie rosną lub borykasz się z problemem rozdwojonych końcówek, to obetnij uszkodzone włosy i spróbuj je zapuścić.

Zakończ:

Jeśli jesteś stałym czytelnikiem moich blogów to wiesz, że jestem fanem porad dotyczących włosów i możesz również zastosować się do tych wskazówek, aby uzyskać zdrowe włosy.